سرکه انگور

جدید

سرکه انگور در تهیه انواع ترشی‌ها، شورها و سالادهای فصل باعث خوشمزگی، طعم‌دهندگی، تحریک اشتها و ترشح بیشتر شیره گوارشی شده و هضم غذا را بهتر می‌کند. سرکه انگور به درمان اختلالات دستگاه گوارش، کاهش چربی، قند و فشار خون کمک می‌کند.

جزییات بیشتر

9,980 تومان

این محصول در انبار موجود نیست
 
معرفی گیاه

خواص دارویی و درمانی سرکه انگور
از خواص سرکه انگور طبیعی برای درمان و معالجه بسیاری از اختلالات و امراض استفاده می‌شود. برخی از مهمترین خواص درمانی این سرکه به طور خلاصه به شرح زیر می‌باشد:
چند قطره سرکه انگور طبیعی را با آب مخلوط کنید و بخورید مسمومیت از دود و دم زغال را برطرف مى‌سازد.
خوردن سرکه انگور طبیعی مخلوط با بادام یا روغن گل یا گلاب یا آب خیار جهت تسکین سرسام و هذیان مفید است.
با وجود خاصیت ضد چربی موجود در غوره برای بیماران مبتلا به چربی خون و بیماری‌های قلبی عروقی توصیه می‌شود
برطرف کننده سرفه‌های کهنه رطوبتی و غرغره آن مانع نفوذ چرک و ناراحتی‌های گلو و در دهان نگهداشتن آن دفع کننده دندان درد ومزه مزه کردن مخلوط سرکه و نمک، قطع‌کننده خون لثه‌ها و بن دندان به خصوص دندانی که تازه کشیده باشند
اگر شب مقدارى نخود را در سرکه انگور طبیعی بخیسانید و صبح بخورید انگل‏هاى معده را از بین مى‌برد.
مداومت در خوردن سرکه انگور طبیعی صبح‏ها قبل از صبحانه بدن را لاغر و چربی  شکم را آب مى‏‌کند.
برای درمان سردردهای مزمن و صفراوی استفاده می‌شود. به این منظور می‌توانید مقداری از سرکه را بو کرده یا با آن بخور دهید. همچنین تر کردن دستمال در سرکه گرم و گذاشتن روی پیشانی نیز به تسکین سردرد کمک می‌کند. 
درمان بیماری‌های پوست که منشا آن قارچ است. همچنین یکی از راه‌های رفع بوی بد پا نیز شستشوی پاها با سرکه می‌باشد.
خوردن سرکه پس از بعضی داروها مثل داروی ضد کرم و دفع انجماد خون و شیره معده بسیار خوب و اثر آنها را قویتر و کاملتر می‌کند.
مصرف سرکه در وعده‌های غذایی را بهترین نسخه برای درمان بیماری‌های ناشی از ابتلای سیستم گوارش به باکتری‌‌های مضر و موذی می‌دانند.
شست‌و شوی پا با سرکه یکی از بهترین روش‌ها برای از بین رفتن بوی بد پا و درمان بیماری‌های پوستی ناشی از ابتلا به قارچ است.
مصرف سرکه در وعده‌های غذایی  به رقیق شدن خون و تجزیه بهتر چربی‌ها و کاهش چربی‌خون کمک می‌کند و موجب کاهش میزان کلسترول بد خون می‌شود.
ضماد انجیری که در سرکه پخته باشند، برطرف‌کننده سوزش زخم و خشکی آن و خشونت زخم می‌شود.
ضماد سرکه و گوگرد برای درمان نقرس مفید است.
براى رفع لق بودن دندان‌ها یا تسکین درد آن سرکه انگور طبیعی را روزى چند بار در دهن قرقره کنید.
 مقدارى سیاهدانه را در سرکه انگور طبیعی بپزید بعد آن سرکه را در دهن بگیرید، دندان دردى که از رطوبت باشد ساکت مى‌شود.
استفاده از سرکه انگور همراه با عسل راهکار مناسبی برای رفع و برطرف نمودن تیرگی دور چشم ها می‌باشد
درمان عفونت‌های ویروسی مجرای تنفسی و نیز جهت پوست برداری (مصرف موضعی) استفاده می‌شود.
بخور سرکه انگور طبیعی در گوش براى رفع طنین صداى گوش و سنگینى شنوایى و بازکردن گرفتگى‌ها و تقویت شنوایى مفید است.
مزه مزه کردن سرکه با زاج سفید جهت درمان سستی لثه و خونریزی آن است، و همچنین مزمزه کردن سرکه مخلوط با نمک نیز این خاصیت را داراست.
مصرف سرکه قبل از خواب باعث کاهش میزان قند و در نتیجه کاهش بیماری دیابت می‌شود.
کمى کافور در سرکه انگور طبیعی مخلوط کنید و بمالید ورم پلک چشم را از بین مى‏برد.
اشتها را تحریک مى‏کند و کار دستگاه هضم و گوارش‏ را تا حدى آسان مى‌سازد مصرف موضعی برای کمک به درمان انواع سوختگی، زخم‌های عفونی و زخم سفلیس مفید می‌باشد.
ریختن قطره سرکه کهنه در گوش براى تسکین درد گوش مجرّب است، کرم داخل گوش را مى‏‌کشد.
 اگر سرکه انگور طبیعی را به داخل دماغ بمالید و قهوه سائیده را هم را با سرکه مخلوط نموده به پیشانى بمالید و آن را ببندید و نفس‏هاى عمیق بکشید. سردردى که از دم یا بو یا گاز باشد را درمان مى‌کند.
از خواص سرکه انگور کمک به درمان اختلالات و ناراحتی‌های دستگاه گوارش نظیر یبوست، نفخ، اسهال، دل درد و دفع نامرتب مزاج است. به طور کلی سرکه انگور باعث از بین بردن باکتری‌های مضر دستگاه گوارش شده و خوردن ناشتای آن نیز باعث دفع کرم از روده می‌گردد.
سرکه انگور طبیعی کنترل‌کننده فشار خون است.
روغن مغز بادام تلخه سائیده را با سرکه انگور طبیعی مخلوط کنید و بمالید، جرب و ترک‏هاى پوست و زخم‏هاى شدید و عفونى را درمان مى‌کند و کک‏ و مک را به مرور برطرف مى‏‌سازد، مالیدن آن در پشت چشم، بینایى را تقویت مى‌کند.

مضرات سرکه
زیاده‌روی در مصرف آن برای موارد زیر زیان‌آور است
اعصاب و اعضایی که بافت عصبی فراوان دارند مانند معده و رحم
افرادی که درد پشت دارند
بدن را لاغر می کند
نیروی جنسی را ضعیف و حتی قطع می‌کند
افراد پیر، افراد دارای مزاج سرد و خشک و مبتلا به سرفه، درد مفاصل و ضعف دستگاه گوارش
زیاده‌روی در مصرف آن برای مبتلایان به سوءمزاج سوداوی، سرفه، افرادی که به ضعف بدن و ضعف اعصاب دچارند، افراد لاغر و مبتلایان به نزله، افراد کم خون، پیران و افراد سبزه رو زیان دارد.

 
خواص عرق
طبیعتسرد
خواصقطع و برطرف کننده اخلاط غلیظ، سوزاننده بلغم، پاک کننده معده و طحال، سر درد، لاغری، ضدعفونی، جلوگیری کننده از توسعه زخم های مزمن، قطع خونریزی
حجمبطری یک لیتری

نوشتن دیدگاه

سرکه انگور

سرکه انگور در تهیه انواع ترشی‌ها، شورها و سالادهای فصل باعث خوشمزگی، طعم‌دهندگی، تحریک اشتها و ترشح بیشتر شیره گوارشی شده و هضم غذا را بهتر می‌کند. سرکه انگور به درمان اختلالات دستگاه گوارش، کاهش چربی، قند و فشار خون کمک می‌کند.

نوشتن دیدگاه

 
ارسال کالا

ثبت، پردازش و ارسال سفارش
روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند.
فروشگاه اینترنتی کاکوتی به مشتریان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاری می‌‏دهد.
کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت فروشگاه اینترنتی کاکوتی به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق ایمیل،  در صف پردازش قرار می‏‌گیرند. فروشگاه اینترنتی کاکوتی همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را می‏‌نماید. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در فروشگاه اینترنتی کاکوتی به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای فروشگاه اینترنتی کاکوتی محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده،  محصول دیگری را جایگزین کند.
فروشگاه اینترنتی کاکوتی مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای فروشگاه اینترنتی کاکوتی محفوظ است.
کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و اگر مبلغ سفارش از پیش پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.
همچنین، امکان پرداخت در محل برای سفارش‌هایی که از طریق باربری ارسال می‌شوند یا مبلغ آنها بیشتر از سی میلیون ریال است، وجود ندارد و لازم است پیش از ارسال، مبلغ اینگونه سفارش‌ها از طریق پرداخت کارت به کارت یا پرداخت اینترنتی تسویه شود.
 مهم
کالاهای ما از طریق شرکت پست، شرکت تیپاکس، باربری های مجاز و یا دیگر همکاران ما به دست شما خواهد رسید.
 پیک:
ارسال از طریق پیک فقط برای تهران امکان پذیر می باشد.
زمان ارسال کالا 24 ساعت کاری از زمان ثبت سفارش میباشد. (ارسال کالا در ایام تعطیل امکان پذیر نمی باشد و در اولین روز غیر تعطیل برای شما ارسال میشود)

پیشنهادهای سرزمین سلامتی کاکوتی به شما

 • 7,650 تومان موجود نیست
  گل همیشه بهار یکی از فراوان‌ترین گیاهان جهان به حساب می‌آید گل همیشه بهار گیاهی است معطر و زیبا و اندام دارویی گیاه گل‌های آن است. این گیاه تاثیر ضد سرطانی برای مقابله با سرطان لوزالمعده و سرطان روده بزرگ دارد
 • 0 تومان موجود نیست
  چهار عرق سرد ترکیبی از کاسنی، شاتره بید و کیالک می‌باشد و به علت طبیعت سرد گیاهان مورد استفاده این عرق دارای طبیعت سرد می‌باشد. بنابراین طبیعت آن سرد است. گیاهان استفاده شده در چهار عرق سرد دارای خواص دارویی و درمانی بسیاری می‌باشد و با توجه به ترکیب آنها این خواص بیشتر شده است.
 • 9,650 تومان موجود نیست
  زیتون خودش به تنهایی سر شار از خواص های دارویی گوناگونی می باشد و همانطور که می دانیم زیتوین یکی از عوامل مهم در جوان سازی و احیای طراوت و شادابی پوست می باشد ، یکی از خوبی های زیتون استفاده و کاربری های متفاوتش است که حتی می توان از فواید برگ درخت آن هم بهره مند شد
 • 9,900 تومان موجود نیست
  چنار (نام علمی: Platanus) سرده‌ای از درختان بومی نیم‌کره شمالی است. درختان چنار بلند قامت بوده و ارتفاع آن‌ها به ۳۰ تا ۵۰ متر می‌رسد، در پائیز برگ‌های آن‌ها می‌ریزد و معمولاً در کنار جویبارها و زمین‌های مرطوب می‌رویند، هرچند نسبت به خشکسالی مقاومند.گونهٔ چنار خاوری (Platanus orientalis) در ایران نیز می‌روید و بیشه‌های طبیعی آن دیده می‌شود.
مقایسه 0