×

ریحان (نام گیاه شناسی Ocimum tenuiflorum) بومی شبه قاره هند است و از خانواده Lamiaceae است. این گیاه معطر در همه مناطق جنوب شرقی آسیا با شرایط آب و هوایی گرمسیری به طور گسترده کشت می شود. ریحان  مستقیماً رشد می کند و دارای چندین شاخه است و یک درختچه فرعی را تشکیل می دهد. این گونه تا ارتفاع هر چیزی بین 30 سانتی متر تا 60 سانتی متر رشد می کند ، دارای ساقه های مودار است و برگهای سبز و معطر ساده ای تولید می کند که در مقابل هم روی شاخه های باریک ظاهر می شوند. برگها بیضی شکل یا بیضی شکل و دارای دمبرگ هستند. آنها به طول 5 سانتی متر رشد می کنند و به طور کلی تا حدی ناهموار هستند. این گیاه شکوفه های بنفش تولید می کند و کاسم های کشیده ای در حلقه های متراکم ظاهر می شود.

این محصول موجود نیست

تمام شد

35,680
موجود شد خبرم کن
کالاهای مرتبط
توضیحات

معرفی

درباره ریحان:

 ریحان با نام علمیOcimum Basilicum و نام انگلیسیBasil  گیاهی است علفی، یک ساله، معطر، دارای ساقه منشعب از قاعده و به ارتفاع ۱۵ تا ۴۵ سانتیمتر که امروزه در اغلب نقاط پرورش می یابد. برگ و سرشاخه های جوان آن به مصرف تغذیه می رسد ولی اگر منظور اسانس گیری باشد باید کلیه قسمت های گیاه تازه را مورد استفاده قرار داد. اسانس ریحان که به اسانس بازیلیک موسوم است مصارف مختلف درمانی دارد.

در تاریخچه این گیاه چنین ذکر گردیده که ریحان بومی ایران و افغانستان است. از قدیم الایام آنرا در مصر پرورش میداده اند. بعدا یونانیان و سپس رومی ها پی به مزایای آن بردند. گیاه شناسان مغرب زمین، ریحان را می شناخته اند. امروز نه تنها ریحان در هر دو نیمکره پرورش می یابد بلکه در غالب نواحی مردابی که پشه و حشرات فراوان دارد، گلدان آن در دهانه پنجره منازل، جهت دفع حشرات گذاشته می شود.

 اسانس ریحان مرکب از استراگول، متیل کاوی کول، لینالول، سینئول، سینامات متیل، اوژنول و غیره است. برگ ریحان دارای ماده ای به نام اوسی من است.

 برگ ریحان جهت معطر سازی غذا به کار می رود و در سبزی خوردن به صورت خام استفاده می شود. عرق و دم کرده آن اثر ضد تشنج، نیرودهنده، مقوی و مدر دارد. مصرف آن برای سردرد های یکطرفه، سردردهای عصبی، تقویت عمل دستگاه هضم، از بین بردن نفخ، سرگیجه، دل پیچه، سرفه، آنژین و سیاه سرفه توصیه شده است.

ریحان اثر زیاد کننده ترشحات شیر دارد و از این نظر، از قدیم الایام مورد استفاده قرار میگرفته است. اسانس ریحان به عنوان دهانشویه برای رفع آفت مورد مصرف قرار میگیرد.

ریحان در ایران در مناطق شمالی کشور، آذربایجان، کرمان، خراسان و اطراف کرمان می روید و در برخی نقاط نیز به صورت نیمه وحشی دیده می شود.

 طبع ریحان گرم و خشک است

 عرق ریحان افشار:

 عرق ریحان افشار از برگ و ساقه گیاه تازه ریحان و با روش تقطیر با بخار آب بدست می­آید و مقدار ماده موثره آن در آزمایشگاه شرکت افشار مورد سنجش قرار میگیرد، پس از تایید تطبیق با استانداردهای شرکت، محصول تولیدی به سالن بسته بندی هدایت می شود و پس از بسته بندی توسط دستگاه های اتوماتیک، لیبلینگ و بسته بندی نهایی (کارتن) در اختیار شما قرار می گیرد.

 حجم ظروف بسته بندی:

۱ لیتر

 نسخه های درمانی عرق ریحان افشار:

 ۱- مسکن عصبی / رفع بی خوابی / ایجاد خواب آرام

طریقه و مقدار مصرف: نصف استکان بعد از شام

 ۲- ضد آلزایمر ، میگرن و سردردهای ناشی از ضعف عمل دستگاه هضم/ ضدنفخ و دل پیچه ، افزایش دهنده شیر مادران/ رفع سرگیجه ، سرفه و التهابات مجاری ادرار

طریقه و مقدار مصرف: نصف استکان سه بار در روز

 ۳- درمان آفت دهان

طریقه و مقدار مصرف: یک استکان بعد از مسواک به صورت دهانشویه

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

طبیعت
گرم
خواص
ضد آلزایمر ، میگرن و سردردهای ناشی از ضعف عمل دستگاه هضم/ ضدنفخ و دل پیچه ، افزایش دهنده شیر مادران/ رفع سرگیجه ، سرفه و التهابات مجاری ادرار
حجم
بطری 750 سی سی
روش مصرف
نصف استکان سه بار در روز

فهرست

خانه

کاکوتی

سلام مشتری عزیز ❤️

شما عزیزان می توانید در 24 ساعت شبانه روز به صورت آنلاین ثبت سفارش نمایید.

هر سوال یا مشکلی داشتی ما در خدمتت هستیم.

شماره های زیر را لمس کن تا ارتباط برقرار بشه :


☎️ دفتر مرکزی : 021-91300147

☺️ کارشناس فروش : 021-91300147

✅ ارتباط در واتساپ : کلیک کنید


خرید از شما ضمانت از ما

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم