×

دمنوش طبیعی بهارنارنج

بهارنارنج قسمت گل و شکوفه سفیدرنگ درخت نارنج است که از رایحه خوش آن در عطرسازی، طعم و بو دادن به خوراکی‌های مختلف استفاده می‌شود. بهارنارنج خواص دارویی و درمانی فراوانی نیز دارد که مهم‌ترین آن کاهش و از بین بردن استرس، افسردگی، اضطراب و سردرها و ناراحتی‌های ناشی از ضعف عصبی می‌باشد و جهت رسیدن به آرامش و نشاط بسیار سودمند است. معده و روده را تقویت می‌کند و برای پوست مفید است.
از بهارنارنج به شکل‌های مختلف روغن گیاهی، عرق بهارنارنج و دم‌نوش بهارنارنج بهره‌برداری می‌شود.

موجود در انبار ( آماده ارسال )

وزن مورد نظر را اننتخاب کنید
29,250
کالاهای مرتبط
توضیحات

معرفی

 بهارنارنج و خواص دارویی آن

 بهارنارنج شکوفه درخت نارنج، عطر خوش بهارنارنج برای عطرسازی استفاده می‌شود. بهارنارنج مقوی معده و روده است. روغن بهارنارنج برای آرامش مفید است، بی خوابی و کم خوابی با عرق بهارنارنج یا دم‌نوش بهارنارنج درمان می‌شود. رفع چین‌وچروک و خشکی پوست با مصرف بهارنارنج، بهارنارنج شادی آور و نشاط بخش است، اضطراب و استرس با بهارنارنج از بین می‌رود.

بهارنارنج قسمت گل و شکوفه سفیدرنگ درخت نارنج است که از رایحه خوش آن در عطرسازی، طعم و بو دادن به خوراکی‌های مختلف استفاده می‌شود. بهارنارنج خواص دارویی و درمانی فراوانی نیز دارد که مهم‌ترین آن کاهش و از بین بردن استرس، افسردگی، اضطراب و سردرها و ناراحتی‌های ناشی از ضعف عصبی می‌باشد و جهت رسیدن به آرامش و نشاط بسیار سودمند است. معده و روده را تقویت می‌کند و برای پوست مفید است.

از بهارنارنج به شکل‌های مختلف روغن گیاهی، عرق بهارنارنج و دم‌نوش بهارنارنج بهره‌برداری می‌شود.

معرفی بهارنارنج

بهارنارنج: Bitter Orangeنام علمی:  Citrus aurantium

بهارنارنج همان گل‌ها و شکوفه‌های زیبا، خوش عطر و سفیدرنگ درخت نارنج هستند که بهار و مخصوصاً اردیبهشت‌ماه در شهرهای شمالی با بوی خوش بهارنارنج بسیار دلپذیر و دل‌نشین می‌شود.

از بهارنارنج و عطر خوشش هم در صنایع عطرسازی و آرایشی بهداشتی و هم این‌که ‌جهت استفاده‌های دارویی و درمانی بهره‌برداری‌های فراوان می‌شود.

خاصیت دارویی و درمانی بهارنارنج

بهارنارنج گیاهی با طبیعت گرم و خشک است.

بهارنارنج را در صورتی استفاده کنید که:

می‌خواهید از عطر خوش آن در خوش‌طعم و رایحه کردن انواع شربت، مربا، شیرینی و شکلات استفاده کنید. می‌توانید برای خوش عطر کردن چای معمولی هم از بهارنارنج استفاده کنید و از خواص بی‌نظیر آن ضمن بوی خوشش بهره‌مند شوید. شاید مربای بهارنارنج را زیاد دوست داشته باشید، پس بهتر است بدانید که این مربای خوش‌مزه برای معده و بهبود عملکرد آن بسیار کارساز است.

سیستم عصبی بدن شما با حالات روحی شما سازگار نیست و هرازگاهی از کنترل خارج می‌شود و شما را دچار تشویش، نگرانی، اضطراب، افسردگی، غم و اندوه می‌کند و گاهی هم از سر همین نامتعادل بودن‌ها سردردهای عصبی و میگرنی به سراغتان می‌آید و تمام این حالت‌های بد و منفی، باعث اذیت و آزارتان می‌شود و مشکلاتی برای خود و دیگران به وجود می‌آورید. پیشنهاد سرزمین سلامتی کاکوتی برای آرامش و تسکین اعصاب، رسیدن به حال خوش روحی و نشاط و طراوت روانی، رفع قولنج‌های ناشی از ضعف عصبی و دور ماندن از استرس و اضطراب مصرف بهارنارنج به‌صورت دم‌نوش، چای یا عرق بهارنارنج می‌باشد که بعدازآن شاهد اثرات فوق‌العاده آن در کسب آرامش خواهید بود و این تجربه خوب باعث می‌شود هیچ‌وقت بهارنارنج و فایده بی‌نظیرش را فراموش نکنید.

درگذشته تشنج یا حمله قلبی داشته‌اید و احتمال اینکه بازهم گرفتار این مسئله بشوید زیاد است، تپش‌های قلبتان گاهی بالا و پایین می‌شود و منظم نیست و این ضعف و ناراحتی‌ها در قلب مشکلات دیگری هم برایتان ایجاد خواهد کرد و تا درمان نشوید خطرات زیادی در کمین شماست. بنابراین جهت بهبود عملکرد و تقویت و منظم شدن تپش‌های قلب از بهارنارنج استفاده کنید.

به دلایل مختلفی ممکن است کم‌خواب یا بی‌خواب شوید و نتوانید شب‌ها در آرامش و آسایش فکری و ذهنی خواب راحتی داشته باشید و این بی‌خوابی‌ها هم باعث می‌شود که نتوانید در روز کار و فعالیت خود را به‌خوبی و با دقت و تمرکز کامل انجام دهید. پس شب‌ها در ساعت مشخصی قبل از این‌که بخوابید از دم‌نوش بهارنارنج یا عرق بهارنارنج استفاده کنید و در آرامش کامل بخوابید. بهارنارنج یک داروی گیاهی فوق‌العاده برای آرامش و جبران بی‌خوابی‌هاست برای خرید عرق یهار نارنج از فروشگاه کاکوتی کلیک کنید هم چنین دمنوش بهار نارنج را هم از اینجا میتوانید تهیه کنید پوست بدنتان چین‌وچروک دارد یا خشک است و بیشتر وقت‌ها مجبورید از انواع نرم‌کننده‌های شیمیایی برای درمان استفاده کنید. خوب است که بدانید از این به بعد می‌توانید به‌جای این داروها، مصرف بهارنارنج را به‌عنوان یک جایگزین کاملاً مفید و مؤثر و یک داروی گیاهی رفع خشکی پوست انتخاب کنید و از این گزینش راضی و خرسند باشید.

باید غذا بخورید و انرژی داشته باشید اما اشتها ندارید. جهت افزایش اشتها می‌توانید از بهارنارنج استفاده کنید. یکی از خواص بسیار مفید بهارنارنج این است که اشتهاآور می‌باشد.

زیاد سرفه می‌کنید. برای برطرف کردن این سرفه‌ها می‌توانید مصرف بهارنارنج را در برنامه غذایی خود داشته باشید.

مرتب شکم‌درد دارید و چون معده‌تان ضعیف هست گرفتار خوب هضم نشدن غذا، نفخ و سایر مشکلات معده‌ای می‌شوید. برای آرام شدن و رفع این ناراحتی‌ها و بیماری‌ها از بهارنارنج استفاده کنید.

نگران سلامت و توان عمومی بدنتان هستید و برای حفظ تندرستی خود دنبال راه‌های درمانی صحیح و پرفایده و عدم مصرف داروهای شیمیایی هستید. ازآنجایی‌که بهارنارنج منبع خوبی از ویتامین‌های B و C و D است، می‌توانید از آن به شکل دم‌نوش، چای یا عرق بهارنارنج به دلیل دارا بودن خاصیت آنتی‌اکسیدانی بسیار بالای آن، در برنامه‌های روزانه غذایی خود استفاده کنید تا ضمن تقویت شدن سیستم عمومی و ایمنی بدن، در برابر بیماری‌های حاد و مزمن مختلف در امان باشید.

در دوران یائسگی به سر می‌برید و از عوارض ناشی از آن رنج می‌برید و آزارتان می‌دهد. جهت کاهش نشانه‌ها و عوارض منفی این دوره، حتماً مصرف بهارنارنج را با برنامه منظم و مشخص در تغذیه خود قرار دهید تا با آرامش بیشتر و بهتری این دوران را سپری کنید.

میزان فشارخون بدنتان نوسان دارد و این تغییرات گاهی اذیت کننده می‌شود. بنابراین جهت تنظیم میزان فشارخون می‌توانید از بهارنارنج استفاده کنید که موجب بهتر و بیشتر شدن گردش خون در بدن و اثرگذاری مثبت روی فشارخون خواهد بود.

هرازگاهی به خاطر مشکلات دستگاه گوارشی‌تان دچار یبوست می‌شوید. جهت برطرف شدن این وضعیت از بهارنارنج استفاده کنید.

همیشه مراقب سلامتی پوستتان هستید و از انواع لوازم‌آرایشی و بهداشتی استفاده می‌کنید. بهتر است به‌جای تمام گزینه‌های شیمیایی از جایگزین‌های گیاهی بسیار مفید استفاده کنید. یکی از این داروهای گیاهی جهت شفافیت، مراقبت و بهتر شدن رنگ پوست و چهره، بهارنارنج می‌باشد که در کنار این خاصیت موجب انسداد منافذ پوست هم می‌شود.

سرماخورده‌اید یا سرگیجه دارید و ضعیف شدید. جهت بهبود سرماخوردگی و رفع سرگیجه عطر خوش و دلپذیر بهارنارنج را استنشاق کنید و از آن به‌عنوان یک درمانگر بسیار مفید گیاهی بهره ببرید.

سایر ویژگی‌ها و خواص مفید بهارنارنجرا می‌توان در مواردی چون درمان سکسکه، ادرارآور بودن، رفع زخم دهان، درمان گرفتگی عضلات و نقرس، آرام کردن ناراحتی‌های سینه، رفع سوءهاضمه، ضد ورم روده و معده، شادی‌بخش و نشاط‌آور بودنش فهرست کرد.

انواع شکل مصرفی بهارنارنج

برای این‌که از خواص خوراکی، درمانی و دارویی گیاه بهارنارنج بهره‌مند شوید، می‌توانید آن را به شکل‌های مختلف استفاده کنید که شامل موارد زیر است:

گل‌های بهارنارنج به شکل مستقیم: برای طعم دادن و خوش‌بو کردن خوراکی‌هایی مثل چای، شربت و نوشیدنی‌های دیگر می‌توانید چند گلبرگ بهارنارنج را مستقیم در آن‌ها قرار دهید و از عطر، طعم و فواید خوبش بهره‌مند شوید.

دم‌نوش بهارنارنج یا چای بهارنارنج: حدود یک قاشق چای‌خوری از بهارنارنج را در یک لیوان آب جوش اضافه کنید و یک درب بر روی آن قرار دهید و بین ده تا ۱۵ دقیقه صبر کنید تا دم بکشد و درنهایت صاف‌شده این دم‌نوش مفید را به‌تنهایی یا در صورت تمایل به همراه نبات یا عسل شیرین و میل کنید.

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

3017
حجم
بسته ای 100 و یا 200 گرمی
روش مصرف
بصورت دمنوش
نوع بسته بندی
فله جهت دمنوش

مرجع خاص

بارکد EAN-13
3333

فهرست

خانه

کاکوتی

سلام مشتری عزیز ❤️

شما عزیزان می توانید در 24 ساعت شبانه روز به صورت آنلاین ثبت سفارش نمایید.

هر سوال یا مشکلی داشتی ما در خدمتت هستیم.

شماره های زیر را لمس کن تا ارتباط برقرار بشه :


☎️ دفتر مرکزی : 021-91300147

☺️ کارشناس فروش : 021-91300147

✅ ارتباط در واتساپ : کلیک کنید


خرید از شما ضمانت از ما

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم