خانه دسته‌بندی نشده راه‌های تقویت اسپرم برای درمان ناباروری در مردان

راه‌های تقویت اسپرم برای درمان ناباروری در مردان

توسط مدیر مجله
تقویت اسپرم

سلول‌ تولید مثل مردانه اسپرم نامیده می‌شود. ضعف در این سلول تاثیر بسیار بالایی در قدرت باروری در مردان دارد. به طوری که عدم درمان به موقع می‌تواند باعث ناباروری در مردان شود. برخی از مواد غذایی سرشار از مواد مغذی بوده که به تقویت اسپرم‌ کمک می‌کند. اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا با گیاهان دارویی مفید برای سلامت اسپرم‌ها آشنا شوید، خواندن این مقاله از کاکوتی را از دست ندهید. ما در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را با این گیاهان مفید آشنا کنیم. ما را در ادامه این مطلب همراهی کنید.

گیاهان دارویی برای تقویت اسپرم

سلول جنسی مردانه یا همان اسپرم، عامل مهمی برای بارور کردن سلول تخمک در زنان است. سلامت این سلول جنسی می‌تواند تاثیر بسیار بالایی در تولید مثل بگذارد. اما گاهی عوامل ژنتیکی و محیطی باعث می‌شود تا اسپرم دچار آسیب یا ضعف شود. در واقع درصد بالایی از مشکلات ناباروری در مردان، مربوط به مشکلات اسپرم است. از جمله آن‌ها می‌توان به تعداد کم اسپرم، کاهش تحرک اسپرم، کمبود اسپرم، عدم تعادل در شکل اسپرم و غیره اشاره کرد.

اگرچه مشکلات جنسی مردانه همیشه قابل درمان نیست، اما نمی‌توان از تاثیر داروهای گیاهی گذشت. عناصر موجود در این گیاهان می‌تواند سلامت جنسی آقایان را تامین کند. از جمله گیاهان دارویی اسپرم‌ساز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تخم کد. برای افزایش تولید اسپرم

برای درمان طبیعی بسیاری از بیماری‌ها، تخم کدو معجزه می‌کند. اگر شما هم به دنبال راهکاری طبیعی برای بهبود باروری خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم که برای تقویت اسپرم تخم کدو مصرف کنید. این ماده غذایی به دلیل دارا بودن ترکیبات آنتی‌اکسیدانی به خوبی می‌تواند باعث افزایش اسپرم شود. همچنین برای مردانی که تحرک اسپرم آن‌ها بسیار کم است، مصرف تخم کدو می‌تواند مشکل آن‌ها را برطرف سازد.

بابونه گیاه تقویت‌کننده اسپرم

اغلب افراد بابونه را به عنوان گیاه دارویی آرامش‌دهنده می‌شناسند که مصرف آن می‌تواند استرس و اضطراب را کاهش دهد. اما شما می‌توانید برای بهبود حرکت اسپرم و افزایش تعداد آن از این گیاه دارویی نیز استفاده کنید. چرا که گیاه بابونه سرشار از ترکیبات فلاونوئید بوده و با تنظیم سطح هورمون‌های مردانه می‌تواند به بهبود باروری در مردان کمک کند.

پونه کوهی جهت افزایش تحرک اسپرم ضعیف

یکی از دلایل ناباروری در مردان، کاهش تحرک اسپرم است. پونه کوهی جزو آن دسته از گیاهان دارویی است که به بهبود حرکت اسپرم کمک می‌کند. همچنین این گیاه دارویی به دلیل سطح بالای آنتی‌اکسیدان خود، اسپرم‌ها را در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می‌کند. اگر شما هم به دنبال راهکاری برای تقویت اسپرم و بهبود باروری همسر هستید، مصرف پونه کوهی یک انتخاب عالی خواهد بود.

عرق سیر راهکاری عالی برای تقویت اسپرم

یکی از بهترین عرقیات گیاهی برای تقویت هرچه بهتر اسپرم، عرق سیر است.  ترکیبات موجود در عرق سیر مانند آلیسین، تقویت قوای جنسی را برای مردان به ارمغان می‌آورد. همچنین ویتامین B6 موجود در این این ماده غذایی ارزشمند، به تنظیم هورمون‌های جنسی مردان کمک کرده و استقامت اسپرم را افزایش می‌دهد. اگر شما هم به دنبال راهکاری برای تقویت اسپرم‌های خود هستید، توصیه می‌کنیم که عرق سیر را به صورت روزانه مصرف کنید. همچنین در صورت عدم دسترسی به عرق سیر می‌توانید از دانه‌های خام این ماده غذایی استفاده کنید.

تخم شنبلیله جهت تقویت قوای جنسی

پزشکان طب سنتی پیشنهاد می‌کنند که در غذاهای خود از تخم شنبلیله استفاده کنید. تخم شنبلیله به دلیل دارا بودن ترکیباتی مانند ساپونین باعث بهبود حرکت اسپرم در آقایان می‌شود. این ویژگی می‌تواند روی سلامت باروری آقایان تاثیر مثبت بگذارد. اگر شما هم به دنبال راهکاری برای تقویت اسپرم همسر خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم که تخم شنبلیله را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

جینسینگ هندی دارویی برای افزایش باروری در مردان

یکی از گیاهان دارویی برای افزایش تعداد و تحرک اسپرم‌ها، گیاه جینسینگ هندی است. این گیاه که با نام آشواگاندا نیز شهرت دارد، به عنوان یکی از گیاهان دارویی جهت افزایش باروری مردان شناخته می‌شود. از طرفی دیگر این گیاه می‌تواند استرس و اضطراب را کاهش داده و از این طریق تاثیر مثبت روی باروری مردان بگذارد. در صورتی که دچار مشکلات باروری هستید، پیشنهاد می‌کنیم که از فواید جینسینگ هندی غافل نشوید.

عرق گیاهی خارخاسک، بهترین روش برای درمان مشکلات ناباروری در مردان

اگر با مشکلات نعوظ دست و پنجه نرم می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم که عرق گیاهی خارخاسک را مصرف کنید. این گیاه اسپرم‌ساز می‌تواند برای درمان مشکلات ناباروری در مردان بسیار مفید باشد. برای نتیجه‌گیری بهتر پیشنهاد می‌کنیم که در کنار مصرف عرق خارخاسک، تغذیه مناسب و ورزش نیز داشته باشید. این ویژگی باعث می‌شود تا تعداد اسپرم‌ها افزایش یافته و تحرک آن‌ها بهبود یابد.

مارچوبه گیاه تقویت‌کننده اسپرم

برای تقویت اسپرم مصرف مارچوبه معجزه می‌کند. این گیاه دارویی سرشار از ویتامین C است؛ در نتیجه مصرف آن کمک می‌کند تا اسپرم در برابر اکسیداسیون به خوبی محافظت شوند. اگر شما هم به دنبال گیاه دارویی موثر برای افزایش سلامتی سلول‌های بیضه همسر خود هستید، مصرف مارچوبه را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

عرق کرفس گیاهی برای تقویت قوای جنسی مردان

یکی دیگر از عرقیات گیاهی برای تقویت قوای جنسی، عرق کرفس است. این عرق گیاهی دارای ماده هورمونی به نام آندروژن است که نقش بسیار مهمی در فعالیت جنسی دارد و می‌تواند یک گزینه‌ی بسیار عالی برای درمان ناباروری مردان باشد.

جینسینگ قرمز درمان‌کننده ناباروری مردان

بسیاری از پزشکان طب سنتی برای درمان بیماری‌های مختلف از جمله ناباروری مردان، جینسینگ قرمز را پیشنهاد می‌دهد. این گیاه دارویی به دلیل دارا بودن ترکیبات بسیار عالی، می‌تواند باعث افزایش جریان خون در اندام تناسلی شده و کیفیت و تعداد اسپرم‌ها را بهبود ببخشد.

دمنوش چای سبز افزایش کیفیت اسپرم

برای تقویت اسپرم توصیه می‌کنیم که دمنوش چای سبز مصرف کنید. دلیل این موضوع آنتی‌اکسیدان موجود در چای سبز بوده که جلوی آسیب‌رسانی به اسپرم از طریق رادیکال‌های آزاد را می‌گیرد. همچنین مصرف این چای گیاهی می‌تواند باعث بهبود کیفیت اسپرم شده و از این طریق قدرت باروری در مردان را افزایش دهد.

ریشه ماکا جهت افزایش میل جنسی آقایان

یکی دیگر از گیاهان دارویی جهت افزایش میل جنسی و باروری در مردان، ریشه ماکا است. این ریشه گیاهی منبع غنی از کلسیم، ید و آهن است و می‌تواند کیفیت مایع منی در مردان را افزایش دهد. علاوه بر این ریشه ماکا باعث افزایش تعداد اسپرم‌ها شده و از این طریق می‌تواند منجر بهبود قدرت باروری در مردان شود. برای حفظ سلامت اسپرم‌ها می‌توانید از دمنوش ریشه ماکا بهره‌مند شوید.

عرق اسفناج جهت افزایش نعوظ در مردان

یکی از بهترین عرقیات گیاهی برای تقویت قدرت آلت تناسلی مردان، عرق اسفناج است. این عرق گیاهی خوش عطر و رنگ به دلیل مقدار بالای آرژنین خود باعث افزایش نعوظ در مردان می‌شود. اگر شما هم به دنبال راهکاری برای تقویت اسپرم و در کنار آن افزایش باروری خود هستید، از خوردن عرق اسفناج غافل نشوید.

نخل اره جهت عملکرد بهتر پروستات

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید برگ‌های درخت نخل اره می‌تواند برای افزایش قدرت باروری در مردان بسیار موثر باشد. همچنین این گیاه برای عملکرد بهتر پروستات، سیستم ادراری، تحرک اسپرم و کاهش التهاب نیز بسیار موثر است.

عرق شنبلیله تقویت‌کننده اسپرم‌ها

بسیاری از خانم‌ها از گیاه شنبلیله برای آشپزی استفاده می‌کنند. اما این گیاه خوش عطر می‌تواند برای اهداف دارویی نیز بسیار موثر باشد. به خصوص عرق شنبلیله با افزایش سطح تستوسترون در مردان می‌تواند باعث تقویت اسپرم و در نتیجه افزایش باروری در مردان شود. همچنین مصرف عرق شنبلیله می‌تواند مشکلات نعوظ در آقایان را برطرف سازد.

سیاه دانه جهت افزایش کیفیت اسپرم آقایان

مصرف سیاه دانه می‌تواند شانس رسیدن اسپرم به تخمک را افزایش دهد. همچنین خوردن روغن سیاه دانه به همراه عسل باعث می‌شود تا میزان تولید اسپرم در آقایان افزایش یابد. همچنین مصرف این گیاه معجزه‌آسا می‌تواند کیفیت اسپرم در آقایان را نیز بهبود ببخشد.

بذر کتان، تحریک کننده حرکت اسپرم‌ها

اسیدهای چرب ضروری در بذر کتان می‌تواند تاثیر مثبتی روی قدرت باروری مردان بگذارد؛ بنابراین مصرف بذر کتان می‌تواند حرکت اسپرم‌ها را بهبود بخشیده و تعداد آن‌ها را افزایش دهد. این ویژگی باعث می‎شود تا با تقویت اسپرم قدرت باروری در آقایان افزایش یابد.

عرق بیدمشک

بسیاری از قدیمی‌ها برای تقویت اسپرم‌ها و افزایش قدرت باروری مردان عرق بیدمشک مصرف می‌کردند. دلیل این موضوع این است که این عرق گیاهی سطح تستوسترون در بدن مردان را افزایش داده و از این طریق می‌تواند شانس باروری در مردان را افزایش دهد.

انیسون ستاره‌ای افزایش‌دهنده تعداد اسپرم‌ها

انیسون به عنوان یک نوشیدنی گیاهی جهت تقویت اسپرم در مردان شناخته می‌شود. مصرف این گیاه دارویی می‌تواند تعداد اسپرم‌های سالم در بدن مردان را افزایش داده و توانایی جنسی آن‌ها را بهبود ببخشد.

شیرین بیان جهت داشتن اسپرم‌های قوی و سالم

استرس و اضطراب می‌تواند هورمون‌های مردانه را بهم بریزد. اما برخی از گیاهان دارویی با رفع اضطراب و استرس باعث تعادل هورمونی شده و از این طریق شانس باروری در مردان را افزایش می‌دهند. اگر شما هم دغدغه سلامت اسپرم‌های خود را دارید، مصرف شیرین بیان را به شما توصیه می‌کنیم.

زردچوبه جهت بهبود قدرت باروری

زردچوبه جزو ادویه‌هایی است که خاصیت آنتی‌اکسیدانی بسیار بالایی دارد و می‌تواند روی تعداد اسپرم‌ها تاثیر مثبت بگذارد. همچنین طبع گرم این ادویه می‌تواند باعث افزایش میل جنسی در آقایان شود.

زنجبیل جهت افزایش تعداد اسپرم‌ها

یکی دیگر از گیاهان دارویی افزایش دهنده میل جنسی در آقایان، زنجبیل است. همچنین مصرف این گیاه دارویی می‌تواند به تقویت اسپرم‌ها و افزایش تعداد آن‌ها کمک شایانی کند. این ویژگی باعث می‌شود تا شانس باروری در مردان بالا برود.

اقدامات پیشگیرانه جهت تقویت اسپرم‌ ها

اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از ضعف اسپرم‌ها همیشه بهتر از درمان است؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که قبل از ضعیف شدن اسپرم‌ها، اقدامات زیر را در جهت حفظ و تقویت اسپرم انجام دهید. از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • توصیه می‌کنیم که از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات جدا خودداری کنید.
  • در صورت چاقی و اضافه وزن حتما ورزش کنید.
  • آفت‌کش‌ها و فلزات سنگین می‌توانند روی کیفیت اسپرم‌ها تاثیر منفی بگذارند. در نتیجه توصیه می‌کنیم که در معرض این سموم قرار نگیرید.
  • حرارت زیاد می‌تواند سلامت بیضه‌ها را به خطر بیندازد.
  • از یک رژیم غذایی سالم حاوی چربی‌های سالم، آنتی‌اکسیدان و انواع ویتامین‌ها پیروی کنید.
  • خواب کافی داشته باشید. چرا که این شرایط می‌تواند باعث بهبود مایع منی شود.
  • از هرگونه استرس و اضطراب دوری کنید.
  • مصرف غذاهای حاوی استروژن می‌تواند کاهش تعداد اسپرم را به دنبال داشته باشد؛ بنابراین بهتر است از مصرف این مواد جدا خودداری کنید.
  • پوشیدن لباس‌های تنگ می‌تواند روی تولید اسپرم تاثیرگذار باشد.

سخن نهایی

راه‌های درمانی بسیار زیادی  مانند عمل جراحی، هورمون درمانی، لقاح آزمایشگاهی و غیره برای تقویت اسپرم وجود دارد. اما ما در این مقاله از کاکوتی سعی کردیم تا شما را با راهکارهای طب سنتی برای تقویت اسپرم‌ها آشنا کنیم. اگر شما هم تجربه استفاده از این راهکارها را دارید، نظر خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

با تشکر از شما دوست گرامی
در صورت تمایل به تهیه عرقیحات گیاهی میتوانید به
فروشگاه اینترنتی عرقیجات گیاهی کاکوتی مراجعه نماید و خرید خود را در کوتاه ترین زمان ممکن ثبت نمایید . برای دانلود اپلیکیشن اندروید کاکوتی اینجا کلیک کنید

مطالب مرتبط

پیام بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.